🖥️  1. 6. od 9:30 | Jak v praxi testovat reklamy? Připojte se ZDARMA na streaming, kde se to dozvíte ➡️

Na počátku bylo zvonění

Libor, Vojta, Lukáš, Marek a Jirka se sešli v primě jednoho budějovického gymnázia.

Třída se vyznačovala neobvykle vysokou koncentrací šprto-lemplů. Učitelé se s tím naučili žít: dokud budeme pro školu vyhrávat recitační soutěže, volejbalové turnaje a předmětné olympiády (zejména chemickou pro ředitele), přimhouří oko nad naší chronickou duševní nepřítomností, kázeňskými nedostatky a neznalostí většiny právě probírané látky.

V některých pololetích jsme tak obdrželi zároveň pochvalu i důtku ředitele školy. V ušetřeném čase jsme založili Budějovický majáles, největší českobudějovický festival na světě; časopis kavárenských povalečů Vedneměsíčník, a zajeli jsme do Varů nabídnout řediteli Mattonky geniální (čti: naprosto nefunkční) reklamní koncept.

Po příchodu do Prahy jsme ještě stačili z Vojty udělat krále pražského Majálesu, prosadit zrušení doživotní poslanecké imunity a zorganizovat 20. výročí Sametové revoluce na Václaváku. Pak se naše cesty na chvíli rozešly.

Nakonec se nám ale začalo stýskat, a tak jsme spolu založili firmu Budeme bohatý, budeme tlustý (3BT Software). Měli jsme různé vynikající nápady, jak vydělat na ruské zlaté mládeži, ale nakonec jsme firmu přejmenovali na Behavio, a začali jsme zase jako obvykle dělat hlavně věci, co nás baví a co nám dávají smysl. A kromě toho ty předchozí nápady nebyly úplně legální. 

První měsíce seděli Jirka s Vojtou každý den s notebooky u kuchyňského stolu a pokoušeli se vyřešit několik rébusů.

  1. Kdy udělat call se svými zbylými společníky z Hongkongu, Washingtonu a exotických Nuslí, aby nikdo neměl tři ráno?
  2. Jak je přimět, aby opustili své zářné kariéry a začali pracovat ve vlastní garážové firmě? a
  3. Jak přesvědčit nějakého klienta, že jsme naprosto výjimeční průkopníci v marketingovém výzkumu, i když jsme ho ještě nikdy nedělali? Nakonec to vyřešila kamarádka Jitka, která dokázala vycítit naše jedinečné budoucí schopnosti a především pracovala v marketingu McDonald’s.

Po šesti letech máme v Behavio přes pětatřicet lidí a stovky klientů. Není to vždycky procházka růžovým sadem. Na ty doktoráty nějak nezbývá čas, fuck-upů bylo dost a zažili jsme i pár měsíců, kdy to vypadalo, že to budeme muset zabalit. Ale nikdy ani na chvíli jsme nezalitovali, že jsme do toho šli. Navzdory varováním, že společným podnikáním akorát přijdeme o přátele, jsme teď semknutější, než kdy předtím. A na zlý časy máme kouzelnou větu, která nás vždycky nakonec dokázala udržet veselé: „A vono to pude a né že ne!“

Testování reklam už stojí firmy míň než kafe.

Testování reklam s Behavio teď stojí pouhých 20 tisíc korun.

Efektivní kampaně už může dělat opravdu každý. Stlačili jsme totiž ceny za testování na minimum. 

Rádi se ozveme!

Nechte nám na sebe alespoň jeden kontakt
a dáme co nejdříve vědět.

Překvapivé porovnání

Porovnali jsme dvě známé značky Alza a Mall pomocí tradičního dotazníku. Potom jsme použili náš výzkum podvědomí. Víte jaký byl rozdíl ve výsledku?