💡 NOVÝ VÝZKUM: Vyznáte se v Generaci Z? My vám ji s DFMG rádi představíme ➡️

Jak motivovat lidi k nákupu kryptoměn?

Pro Simplecoin jsme zjistili, co musí nabídnout velká a úspěšná značka v segmentu kryptoměn. Upozornili jsme je na službu, která je pro zákazníky důležitá, na trhu ji ale zatím nenachází. Tak se může Simplecoin krásně odlišit od konkurence.

Najděte cílovku a věnujte se jí

Značka ECCO vyrábí obuv s šetrností k přírodě a my zjistili, že cílovou skupinou, na kterou se může značka zaměřit, je 28 % Čechů, kteří stojí o ekologicky vyrobenou obuv a teď neví, kde ji kupovat. Detailně jsme pro ECCO popsali, jací lidé to jsou a jak je oslovit. 

Originální design
se vyplácí

Mouka Pernerka proti tradičnějšímu přístupu konkurence staví moderní design. A jak jsme zjistili, vyplácí se to. Ke značce obal přiřadí 31 % lidí a stal se symbolem, který jí hodně pomáhá. Doporučili jsme pokračovat ve sdělení: celozrnná hladká mouka. Skvěle totiž odráží, co zákazníci od mouky při pečení chtějí.

Který segment posílit? Opřete se o data

Heureku zná 93 % Čechů. Zatím ji ale vidí spíše jako srovnávač cen než jako nákupního rádce. To chce firma změnit a náš výzkum ukázal jak. Zároveň se firma opřela o naši analýzu při rozhodování, na jaké kategorie se v marketingu zaměřit. Ukázali jsme velikosti příležitostí v kategoriích: kolik v dané oblasti lidé utrácí, jak často, jaké mají potřeby a jak silná je konkurence.

Spokojenost zákazníků do posledního detailu

Testovali jsme, jestli lidé spíš preferují důvěryhodnost služeb a kompetenci personálu, vstřícný klientský servis, nebo inovativní přístup a online komunikaci. E.ON díky výzkumu dnes ví, co je pro jeho klienty klíčové. Může se tak soustředit na opravdu podstatné věci místo řešení drobností, které ocení jen zlomek.

Správně zvolené symboly posílí značku

Zjišťovali jsme, proč měla kampaň nižší dopad na prodej, než v McDonald’s očekávali. Reklamní poster fungoval dobře, ale odvysílané video nikoliv. Spot byl sice moderní a originální, ale neobsahoval potřebné informace. Většina lidí si ho totiž pletla s reklamou na oblečení. Našli jsme způsob, jak video upravit, aby si ho diváci spojili se správnou značkou.

I drobný detail dokáže výrazně zlepšit video

O úspěchu často rozhodují úplné detaily. Díky naší křivce emocí v průběhu videa jsme pomohli upravit konkrétní scény ve spotu pro McDonald’s Cup. Například vizuálně povedený moment v 17. vteřině kazil podle diváků příliš patetický voiceover, což šlo jednoduše napravit ve střižně. A vylepšené video teď na cílovku funguje mnohem líp!

Ukázali jsme ke komu a jak mluvit

Pro novou službu Driveto Klub – vylepšený operativní leasing s možností auto kdykoliv podle potřeby vrátit – jsme  zjistili, kolik lidí by takovou službu reálně využilo. Ty jsme pak do detailu popsali v Atlasu Čechů. Tým Driveta díky tomu našel efektivní způsob, jak koncipovat kampaň a zjistil které mediální kanály ke komunikaci využít.

Ladíme produkty ŠKODA k dokonalosti

Velmi přesně zjistíme, co je pro uživatele důležité, jednoduše použitelné a co jim naopak nevyhovuje. Ať už ve voze samém, při jeho výběru nebo v propojené aplikaci. Na základě našich výzkumů tak může ŠKODA AUTO svá řešení odladit k co nejvyšší spokojenosti co největšího množství lidí.

Inventura značky pro výrobce čaje

Zkoumali jsme, jak si vede anglická značka čajů a kdo jsou její zákazníci. Zjistili jsme, že víc než polovina Čechů tuto značku zná a má ji ráda. Ahmad je brand vzdělaných lidí z velkých měst. Klient od nás také získal podklady k tomu, aby se mohl rozhodnout, na kterých asociacích bude dál stavět.

Kofein táhne

Big Shock chtěl ověřit, jestli prodá víc plechovek, když na obal uvede různé výhody nápoje. Z výzkumu vyplynulo, že pro prodej je sice klíčová cena, vybrané informace o složení ale mohou prodeji pomoci. Konkrétně zvýšená dávka kofeinu je pro zákazníky tahák a Shock na ni může vsadit.

Ledovou kávu si oblíbili zejména Pražané

Značka ledové kávy Mr. Brown chtěla poznat své zákazníky. Zjistili jsme, že si ji oblíbili zejména aktivní Pražáci s vyššími příjmy i výdaji. Detailní popis jejich postojů a přehled médií, která sledují, pomůže klientovi nastavit komunikaci svým zákazníkům přímo na tělo.

65 % pejskařů se rozhoduje podle složení krmiva

Zjišťovali jsme, co hraje největší roli při nákupu krmiva přes e-shop. Testovali jsme značky, ceny a dalších 8 parametrů. Jako klíčové se ukázalo složení krmiva, které vede ke zdravému trávení. To je při koupi rozhodující pro 65 % pejskařů. 

Testovat předem se vyplácí

Pomohli jsme Adrianě rozhodnout se mezi dvěma přístupy ke kampani. U lidí zvítězil ten, který vsadil na špičkovou kvalitu surovin a „haute cuisine“. Na základě našeho doporučení si pak klient nechal natočit úspěšnou sérii reklamních videí s názvem „S láskou k chuti“.

Finlandii jsme pomohli najít nové symboly značky

Zjišťovali jsme, jaké symboly značku Finlandia posilují. Tradiční Skandinávie se ukázala jako dobře pochopitelná a přiřaditelná, ale nemá vliv na pozitivní emoci lidí. Na základě průzkumu jsme zjistili symboly jiné, unikátnější, které emoci posilují víc a mají potenciál zlepšit vnímání značky.

2× menší průměrná prohra v hazardu

Úřadu vlády jsme pomáhali nastavit pravidla online hazardu tak, aby hráči prohrávali co nejméně – testovali jsme například varianty zobrazování aktuální prohry nebo pořadí,v jakém si hráči nastavovali limity na sázku a prohru. Rozdíl v prohrách mezi optimálním a nejméně vhodným nastavením byl dvojnásobný.

Pomohli jsme zvýšit povědomí o značce Twisto o 67 %

Twistu a agentuře Symbio jsme pomohli s rebrandingem a následnou kampaní. Analyzovali jsme cílové skupiny, testovali koncepty a měřili účinky kampaně. Kampaň byla sice kontroverzní a televizní rada zakázala její vysílání, ale na svou cílovku byla šita výborně.

Jak jsme si vsadili podle našeho předvolebního výzkumu

Před parlamentními volbami 2017 jsme udělali Mapu voličů. Místo nespolehlivé otázky “Koho byste volil” jsme lidem dali volební lístky a sledovali, které zahodí a které ne. Výsledky se od ostatních průzkumů v mnohém lišily: například podle našich dat nebyla možná předpokládaná výhra ČSSD nad SPD. Kolegyně Káťa si šla vsadit na odvážný kurz 4:1. A teď lituje, že si vsadila málo.

jablotron_desktop

Jak vyděláte víc, když nebudete chtít prodávat všem

Na základě podrobné segmentace a modelování trhu jsme zjistili, že se Jablotronu výrazně vyplatí pojmout zabezpečení jako dražší, uzavřený produkt bez možnosti úprav. Velká skupina kutilů, která tím odpadne, dávala stejně přednost levnějšímu neznačkovému řešení.

ahmad_tea_desktop

3x větší cena čaje s dobře zvoleným dárkem

Při testování vánočních balení pro Ahmad Tea jsme zjistili, že typ dárku hraje při nákupu zásadní roli, větší než samotná značka čaje. Z široké palety možných dárků jsme vybrali ty, za které si lidé byli při koupi dárkového balení ochotni nejvíce připlatit. Rozdíly byly v řádech stovek korun.

42__desktop
krusovice_desktop

Jak vhodně nastavit limitovanou edici

Při testování konceptů limitovaných retro edic krušovického piva jsme našli variantu, kterou lidé byli ochotni kupovat o 42 % dráž, než klasickou dvanáctku. Navíc u ní nedošlo ke snížení prodeje dvanáctky.

Previous
Next

Nejnovější case studies

Na to, jak přesně měříme kampaně, sílu značky nebo třeba loajalitu zákazníků, se můžete podívat v našich Behavio Inspirations

V nich rozebíráme známé kampaně vteřinu po vteřině a zjišťujeme, jak si vedly z hlediska klíčových podmínek úspěšné reklamy. Co přesně zanechala kampaň v hlavách Čechů? Často zcela jiné věci, než si ve svých hodnoceních myslí marketingoví odborníci.

KAMPAŇ | TEST KREATIVY

Dobrá kampaň

Tyčinka Margot opustila svoje tradiční symboly – exotiku, pláž a dovolenou. A novou reklamu umístila do české vesnice. Posílil tenhle krok značku?

PRODUKT

Značka Bohemia Chips chce udělat novou příchuť. Ale jakou? Pro koho? Pro jaké příležitosti? Spousta otázek, ale jen pár správných odpovědí.

ZÁKAZNÍCI

Loajalita zákazníků

Po Milce sáhnou Češi častěji než po jiných čokoládách. Má Milka věrné zákazníky? Nemá. Co tedy dělá jinak a lépe než konkurence?

Další ukázky naší práce

Chceme se s vámi podělit o všechno, čím sami žijeme a co zkoumáme. Mnohem víc najdete v Blog & Média.

Pomáhá reklama značce, nebo jí spíš škodí? Mají diváci po zhlédnutí brand radši? A koupí si pak spíš ten produkt, nebo službu? To si ukážeme na příkladu tří reklam z TOP TEN reklam 2019. Více…

95 % nákupních rozhodnutí se odehrává v hlubinách našeho mozku, v podvědomí. To ale vůbec neznamená, že jim vládne chaos. I podvědomí má svoje pravidla. Více…

Kdo volí Babiše, jezdí na motorce a radši než espresso si připraví „turka“ z Jihlavanky? To všechno se dá na pár kliknutí zjistit z Atlasu Čechů, který jsme odemkli pro veřejnost. Více…

Při spolupráci s Behaviem se můžu spolehnout na dobře promyšlené řešení projektu, které efektivně využije pokročilé statistické metody.

Vysokou kvalitu získaných dat zajišťují trefné, stručné a pro respondenty zábavné dotazníky.

Reporty jsou přehledné, slidy se dají přímo použít v prezentacích pro vedení naší firmy.

Marie Syrovátková

Business Insight and Expansion Analyst

Jitka Součková

Marketing Manager CZ & SK

S Behaviem spolupracujeme už více než 3 roky a spolupráce s nimi posunula naše průzkumy trhu o několik úrovní výše.

Lidé v Behaviu jsou ochotní, rychlí, inovativní a spolupráce s nimi nám přináší i radost osobní.

Tereza Stříteská

koordinace a fundraising

Zjistili jsme dlouhodobou náladu v týmu a hlavní bolesti našeho online stylu práce. Ukázalo se, že změny jsou potřeba, některé navíc neočekávané. Kupodivu ale nedá většina změn tolik práce navíc, jak jsme si před výzkumem mysleli. Hodně oceňujeme, že Minuty jsou krátké a rychlé, takže se nám vrátily vyplněné od všech.

Máme za sebou stovky projektů pro:

Rádi se ozveme!

Nechte nám na sebe alespoň jeden kontakt
a dáme co nejdříve vědět.

Překvapivé porovnání

Porovnali jsme dvě známé značky Alza a Mall pomocí tradičního dotazníku. Potom jsme použili náš výzkum podvědomí. Víte jaký byl rozdíl ve výsledku?