🖥️  1. 6. od 9:30 | Jak v praxi testovat reklamy? Připojte se ZDARMA na streaming, kde se to dozvíte ➡️

Z líhně na seniorního výzkumníka za rok a půl

Do Behavia to přišla zkusit z úplně jiného oboru, zůstala a rychle se vypracovala. Jaká byla  cesta Markéty firmou, kromě toho že rychlá? 

Proč jsi se přihlásila na program pro výzkumníky?

I když jsem původně vystudovala úplně jiný obor než sociologii, zaujalo mě, co Behavio dělá a rozhodla jsem se, že za zkoušku nic nedám. Předtím jsem právě skončila v bývalé práci a rozmýšlela, jakým směrem se dál vydám. Moje dobrá kamarádka mi doporučila právě Behavio s tím, že se mi tu bude líbit a že by to mohlo být přesně pro mě.

Jak bys naši líheň zhodnotila ve srovnání s klasickým hiringem? 

Mělo to určitě spoustu výhod. Bylo super si zkusit reálnou práci na projektech a vyzkoušet si, jestli to vůbec zvládnu a jestli mě to bude bavit. Zároveň nás bylo víc, takže jsme se mohli navzájem podporovat a už během líhně jsme se trochu víc vzájemně poznali. V líhni je dost času na to si “nanečisto” vyzkoušet a naučit se to, co budeme dál v práci používat, než naskočíme přímo do klientských projektů. 

A nebuď slušná, klidně řekni, co by šlo udělat líp. 

Co by šlo udělat líp je podle mě délka, šla by klidně mírně zkrátit, ke konci už to bylo moc dlouhé, a zároveň už moc dlouho trvala nejistota, kdy jsme nevěděli, jestli budeme moct pokračovat, nebo ne. To první kolo, ve kterém jsem byla, trvalo pět týdnů. Druhé už bylo jen dvoutýdenní – to je myslím lepší.

Pro koho líheň je a pro koho spíš není? Tenhle rozhovor si přečtou taky zájemci, tak jim můžeš něco vzkázat. 

Bude se tu podle mě líbit někomu, kdo se rád učí nové věci a dál rozvíjí sebe a i třeba samotnou firmu v přístupu k výzkumům. Zároveň někdo, kdo umí trochu pracovat se stresem a nehroutí se, když třeba něco nejde úplně podle plánu. Občas člověk zjistí, že někde udělal chybu a že na poslední chvíli musí přepracovat velkou část reportu. Nebo ještě hůř –  zjistí to až kolega, který po něm analýzu kontroluje. Takové věci se někdy dějí a umíme tu na ně reagovat, je ale potřeba zachovat klid.

Co ses zatím v Behaviu naučila?

Práci v týmu. Moc se mi líbí, jakým způsobem se na projektech spolupracuje s ostatními. Máme tzv. systém druhých očí, kdy je seniornější výzkumník vždycky k dispozici těm juniornějším, kteří se tak od něj učí a můžou se o něj opřít. A taky že od začátku dostaneš určitou míru důvěry a zodpovědnosti, třeba v komunikaci s klienty nebo za své projekty.

Za rok a půl jsi to dotáhla na seniorního výzkumníka. Máš teda hotovo, nebo ještě je kam se posouvat? 

Rozhodně doufám, že nebudu zahnívat. 🙂

Testování reklam už stojí firmy míň než kafe.

Testování reklam s Behavio teď stojí pouhých 20 tisíc korun.

Efektivní kampaně už může dělat opravdu každý. Stlačili jsme totiž ceny za testování na minimum. 

Rádi se ozveme!

Nechte nám na sebe alespoň jeden kontakt
a dáme co nejdříve vědět.

Překvapivé porovnání

Porovnali jsme dvě známé značky Alza a Mall pomocí tradičního dotazníku. Potom jsme použili náš výzkum podvědomí. Víte jaký byl rozdíl ve výsledku?