🖥️  1. 6. od 9:30 | Jak v praxi testovat reklamy? Připojte se ZDARMA na streaming, kde se to dozvíte ➡️

ZNAČKA

Silná značka sama vytane na mysli, když je třeba.

Umíme detailně změřit, co dělá značku silnou, a poradit vám, jak na to.

Jak vám pomůže Behavio?

Audit značky

Změříme klientství, salienci značky, znalost, emoce a hlavní asociace. Vše u vás i vašich hlavních konkurentů. Uvidíte, kde je prostor pro růst.

Audit symbolů

Změříme hlavní symboly asociované s vámi i vašimi konkurenty. Zjistíte, které symboly máte kampaněmi posilovat a kterých se naopak zbavit.

Test konceptů

Otestujeme koncepty značky nebo nových symbolů. Které nejlépe splňují Pravidla podvědomí?

Příklad: Proč je IKEA silná značka?

Na workshopech nám většina lidí odpovídá: protože prodává kvalitní a hezký nábytek za dobrou cenu. Mají téměř pravdu. Správná odpověď je: protože si podvědomí myslí, že prodává kvalitní a hezký nábytek za dobrou cenu. Rozdíl je bohužel zásadní. Řada značek vytváří kvalitní, hezké a dostupné produkty, a přesto si je kupuje málo lidí. IKEA je úspěšná značka proto, že téměř učebnicově pracuje s pravidly podvědomí. Zdaleka nejen v reklamách, ale i při navrhování produktů nebo prodejen. Pojďme se podívat jak. 

Salience aneb "Kam pro to dojedeme? Třeba do IKEY?"

Mozek musí denně udělat stovky rozhodnutí, vědomě přitom dokáže porovnat kolem tří alternativ a i tak ho to stojí velké množství glukózy. Proto neustále předpřipravuje rozhodnutí. Když nastane potřeba, značka vám prostě vytane. Když potřebujete mobil, jdete rovnou na Alzu. Když se stavíte před noční jízdou na benzince, sáhnete do regálu po RedBullu a ostatní plechovky vidíte rozostřeně. Toto vytanutí se nazývá salience značky.

Salience není žádná náhoda. Vytane nám ta značka, která je v paměti nejsilněji asociována s našimi potřebami v dané situaci. Při nákupu nábytku tedy například: kvalitní a za dobrou cenu. Pomocí čeho si mozek propojí značku a potřeby?

Značka je silná díky symbolům

Bohužel, pro lidský mozek není IKEA za dobrou cenu proto, že vyšla dobře ve srovnávači cen a kvalitní proto, že vyšla dobře v zátěžových testech. I kdyby si to někdo býval zjišťoval, mozek si racionální argumenty velmi špatně pamatuje. 

IKEA je pro naše podvědomí za dobrou cenu třeba proto, že máme v paměti silně vypálen tvar imbusové kličky, který spouští asociaci smontuju si to sám a ta zase asociaci je to levné. Kvalitní je proto, že barvy švédské vlajky, masové kuličky a skandinávské potraviny u pokladen spouští asociaci Skandivávie a ta zase asociaci kvalita

Kliknutím zobrazíte celou ukázku.

Fungují jen některé symboly. Jaké?

Silné značky jsou ty, které umí vymýšlet a velice důsledně používat takové symboly značky, které jsou zároveň:

  1. jednoduché, pro mozek snadno zpracovatelné,
  2. jedinečné,
  3. vyvolávají pozitivní emoci a
  4. symbolizují danou potřebu.

Pokud chcete vztah mezi značkou a symboly hlouběji pochopit, můžete se podívat na záznam z naší datové snídaně Symboly značky prakticky. Rádi taky uděláme pro váš tým praktický workshop nad vaší značkou a vašimi symboly.

Přidejte se k našim spokojeným klientům:

Finlandii jsme pomohli najít nové symboly značky

Zjišťovali jsme, jaké symboly značku Finlandia posilují. Tradiční Skandinávie se ukázala jako dobře pochopitelná a přiřaditelná, ale nemá vliv na pozitivní emoci lidí. Na základě průzkumu jsme zjistili symboly jiné, unikátnější, které emoci posilují víc a mají potenciál zlepšit vnímání značky.

Rychlí a spolehliví profíci. Vždycky nás dokázali posunout.

Iryna Kasumava

Jaroslav Malina

Chief Digital Officer

Je skvělé vidět behaviorální vědu tak prakticky aplikovanou při budování značky a zlepšování kampaní.

Behavio dělá skvělé výzkumy a navíc mají fakt výhodné ceny, protože dokázali automatizovat rutinní úkony.

Tomáš Hrivnák

Máte zájem?

Dejte mi vědět na 604 287 600 nebo na vojta@behaviolabs.com.

Testování reklam už stojí firmy míň než kafe.

Testování reklam s Behavio teď stojí pouhých 20 tisíc korun.

Efektivní kampaně už může dělat opravdu každý. Stlačili jsme totiž ceny za testování na minimum. 

Rádi se ozveme!

Nechte nám na sebe alespoň jeden kontakt
a dáme co nejdříve vědět.

Překvapivé porovnání

Porovnali jsme dvě známé značky Alza a Mall pomocí tradičního dotazníku. Potom jsme použili náš výzkum podvědomí. Víte jaký byl rozdíl ve výsledku?